понеделник, 26 октомври 2015 г.

Как да направим деня си радостен?

На първо място ,трябва да се освободим от напрежението,което ни съпътства всеки ден.Колкото и  да сме заети ,каквато и работа да имаме не трябва да забравяме да си дадем малко почивка , за да си осигорим достатъчно нощен сън. Във всекидневието трябва да си оставяме време за физически упражнения (гимнастика,разходки на чист  въздух или работа в градината).Трябва да имаме и предпочитано развлечение ,място  за оставяне на саме със себе си, за постигане на вътрешен покои.Положителни мисли ,съснателен оптимизъм,любовта към хората и Природата  създават настроение и атмосфера за радост през целия ден.


Защо Релаксацията е важна?
Едно от важните правила за здрав природосъобразен живот е своевременната почивка, релаксация(пълно психо - физическо отпускане) и освобождаване от пренапрежението.Човек не бива да позволява умората да се трупа всеки ден , докато го извади от равновесие. Почивката и релаксацията са природни средства за самовъзтановяване на организма. Те са предпоставка за бодрост ,здраве и дълголетие.
       

                                                                       Д-р Иванка Кирова
                                                                   
                                                                   Природосъобразен Живот

понеделник, 12 октомври 2015 г.

Как да бъдем Щастливи

10 научно доказани начина да бъдем щастливи

Вижте до какви заключения достигат различни учени


Всички сме чели не една и две рецепти за щастлив живот. Колко от тях обаче почиват на научни доказателства? Вижте няколко изпитани начина, които ни предлага Business Insider:

1. Пребройте хубавите неща - буквално.
Професорът от University of Pennsylvania Мартин Селигман доказва, че хората, които в края на деня се сещат за поне три хубави неща, случили им се през деня, са по-щастливи от всички останали.

2. Давайте, без да очаквате нещо в замяна.
Звучи парадоксално, но действа, показва проучване, публикувано в Psychological Bulletin. Изследователите твърдят, че най-щастливите хора са и най-големите филантропи. Те дават, без да очакват нещо в замяна.

3. Пробвайте нещо ново.
Авантюристите и хората, които непрекъснато пробват нови неща, са по-щастливи. Впускането в нови преживявания подобрява физическото ни състояние и стимулира мозъчната дейност, твърдят учените.

4. Планирайте приятни изживявания.
Очакването на предстоящи приятни емоции всъщност е това, което ни прави щастливи. Изследванията сочат, че вълнението от очакването на нещо приятно, било то и една романтична вечеря, повдига настроението ни.

5. Поставайте си цели.
Психологът Джонатан Фридман доказва, че хората, които не спират да си поставят нови цели, независимо краткосрочни или дългосрочни, са по-щастливи от всички останали. Неврологът Ричард Дейвидсън открива, че работата по постигането на поставените цели не просто поражда позитивни чувства, но и потиска негативизма.

6. Спрете да защитавате собствената си гледна точка.
Индийският лекар и мислител Дийпак Чопра твърди, че поддържането на неутралитет е най-добрият начин да си гарантираме щастие. Можем да спестим 99% от психологическата си енергия и да бъдем по-щастливи, ако спрем да защитаваме позиция си, казва той.

7. Спете не по-малко от 6 часа.
Не по-малко от 6 часа и 15 минути на денонощие спят най-щастливите хора, според проучване на британската компания Yeo Valley. Същото проучване открива, че времето, което отнема пътуването ни до работа, също влияе върху щастието ни. Изследователите изчислили, че оптималната продължителност на пътуването е не повече от 20 минути.

8. Избройте поне 10 добри приятели.
Проучване на Nottingham University установява, че хората, които имат поне 10 близки приятели са по-щастливи от тези с 5 или по-малко.

9. Изразявайте щастие.
Редица проучвания показват, че ако "изобразяваме" негативизъм, трудно можем да привлечем щастието. Заповядайте си да се усмихнете - една усмивка може да свърши чудеса.

10. Обвържете се.
Обвързаните хора са по-щастливи от останалите и имат по-добро качество на живот, независимо дали са женени или не, доказва проучване на Cornell University.
                                                                        
                                                                                            Статията е от Economy.bg

                                                                                                 http://www.economy.bg